Türkçe    English    Russian    عربي   

Tarihçe

  •                                                       


              Temeli 1982 yılında Demir Somun, Cıvata gereçleri üretmek üzere kurulan Polat Somun Sanayi ufak çaplı bir atölyede ticari hayatına başlamıştır. Ticari hayatında; kalite ve dürüstlüğü kendisine ilke edinen POLAT Somun sektöründe kısa zamanda öncü olmayı başarmıştır. 1993 yılına gelindiğinde stratejik bir karar alarak su armatürleri yedek parça imalatı (Pres Baskı) yapmaya da başlayan POLAT Somun müşteri kıymetini bilen ve her zaman daha kaliteli ürün üretmek için yenilikçi ve yatırımcılığı ön planda tutmuştur.

           1994 yılında Rovelver alınarak Pres de basılan ürünlerini de işleyeme başlayan firmamız 1998 yılında artan iş hacmi ve müşteri potansiyeline cevap verebilmek için kurumlaşarak Polat Pres Tesisat Armatür San. Ve Tic. Ltd. Şti. Unvanına kavuşmuştur. Demir somun, cıvata imalatını bırakarak hızla su armatürleri imalatına yatırım yapan firmamız ilk otomatik musluk işleme makinesini (Transfer Makinesi) 2002 yılında almıştır. 2003 yılında yedek parça işlemek için yine Transfer makinesi alan firmamız sektörün ihtiyacını bilerek ve buna en kısa zamanda cevap verebilmek için 2004 yılında tekrar Transfer makinesi alan firmamız sektörde yedek parça tedarikçisi olarak öncü olmayı başarmıştır.

Firmamız 2005 yılında kendi içerisinde yeniden yapılanarak ilk önce logosunu yenileyerek yenilikçi ve gelişimci yüzünü bir defa daha göstermiştir. Daha sonra Markalaşmaya ve Kalite belgelendirme yoluna gitmiştir. 2005 yılında POLAT, TRUVA Markasını Tescilleştirerek bünyesine katmıştır. Daha Sonra 2006 yılında UKAS ICS Firmasından TS EN ISO 9001:2000 Belgesini almıştır. Elinde bulunan Markalardan TRUVA Markasının Kalitesini Tescillendirmek amacıyla TSE’ye Başvurarak TS EN 200 ve TS EN 817 Belgelerini Almıştır. Firmamız Markalaşma ve Kalite Belgelendirme sayesinde her geçen gün sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmiştir.

            POLAT Pres, 2006 yılı sonunda armatür montaj hattını devreye sokmuştur. TRUVA markasıyla satışa sunduğu armatürler, Kalitesiyle armatür pazarına hareketlilik kazandırmıştır. Armatür tasarımında estetik ve fonksiyonelliğin yanı sıra su tasarrufuna da önem veren POLAT Pres, çevre bilincini üretimin tüm aşamalarına yansıtmaktadır.

2008 yılında, Ürün kalitesi TSE, DIN ve dünyaca kabul görmüş birçok belge ile tescillenmiştir. Ürün kalite belgelerinin yanı sıra, POLAT Pres ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası ve SA 8000 “Social Accountability“ Sosyal Sorumluluk Standardı Yönetim Sistemi Sertifikasına da sahiptir. Bu sayede firmamız Sosyal sorumluluğunu yerine getirdiğini dünya çapında belgelendirerek Sektöründe öncü bir kuruluş olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

             POLAT Pres; kalite ve tasarıma önem veren, değişime ayak uyduran, verimliliği esas alan, müşteri odaklı çalışmayı prensip edinmiş bir firmadır. Bu bağlamda; POLAT Pres yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda, müşteri ihtiyaçlarını tatmin edecek kalitede ve tasarımda ürünler sunmak, üretiminde ve ürünlerinde çevreyi korumak felsefesiyle kendi kültürünü oluşturmaktadır. Kaliteli ürün konseptini, kaliteli hizmet kavramıyla birleştiren POLAT Pres satış ve satış sonrası müşteri memnuniyeti sürecinde bu kalite anlayışını devam ettirmektedir.

             POLAT Pres, gelecekte de insan kaynağı ve teknolojiye yatırım yaparak büyüyecek; yaşam odaklı, fonksiyonel ve estetik ürünleriyle insanların hayatını kolaylaştırmayı kendisine ilke edinerek yoluna devam edecektir. Güçlü, kaliteli ve gelişmiş insan kaynaklarımızla geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğimize inancımız tamdır.